У Черкасах закривається єдина українська книгарня

25 Квітня 2014 12:19

SONY DSCЄдина в Черкасах українська книгарня “Криниця” через 22 роки свого існування фактично закривається. Її власник Володимир Дядик уже спаковує літературу й речі. Книгарня, яка розмістилася на 20 “квадратах” у холлі музею “Кобзаря” в центрі міста, виїжджає звідси через політику уряду.

“Є розпорядження Кабміну 2009 року, яким забороняється державним установам надавати в суборенду приміщення, що не задіяні у їхній безпосередній діяльності. Книгарня працює, наскільки це можливо, успішно, але так складається, що сьогодні договір оренди не продовжено.  Я звернувся і в міську раду, і в обласну раду. Хоча це в компетенції міської ради, але вважаю, що питання книгарні повинно вирішити влада спільними зусиллями. Зустрічався з депутатами міської ради, голова облради Валентина Коваленко знає проблему, – каже власник “Криниці” Володимир Дядик. – Книгарні – необхідний елемент для просування державницької, української національної ідеї в суспільство, бо працюємо напряму з громадянами, вносимо знання по історії, культурі. Думаю, буде неправильно, коли у рік 200-ліття Шевченка, 60-ліття області українська книгарня змушена буде припинити свою діяльність”.

SONY DSC

За словами Дядика, йому запропонували місце для книгарні у приміщенні обласного краєзнавчого музею. Але воно не таке сприятливе для книготоргівлі.

А тим часом “Криниця” ось уже більше двох десятків років лишається єдиною в Черкасах суто українською книгарнею, де можна придбати 100% українську книгу як за мовою, так і за змістом.  Дядик має покупців із Санкт-Петербургу, Ростова, США, які приїджаючи в Черкаси, скуповуються в “Криниці”, забирають відкладені для них книжки.

“Сподіваюся на позитивне вирішення питання. Зусилля 22 років повинні оцінити”, – переконаний Володимир Іванович.