Сьогодні вшановуємо Миколу – весняного

22 Травня 2014 11:50
cerkva-km.info

cerkva-km.info

У народі 22 травня вшановують Миколу Чудотворця. Колись говорили: “У кожному році два Миколи: на першого не буває холодно ніколи, а на другого не буває тепла ніколи”.

Цього дня мощі святого Миколая переносили з Лікії до італійського міста Бар і тому за церковним календарем він відзначається, як весняний Микола.
Вперше це свято було встановлене папою Урбаном ІІ в ХІ сторіччі, а до українського церковного календаря воно було введене митрополитом Єфремом наприкінці того ж віку.

У нас Микола Чудотворець є одним з найшанованіших святих. Адже він покровитель не лише мандрівників і мореплавців, а ще й землеробів. І тому господарі за Миколою вгадували погоду та майбутній врожай. “Якщо на Миколу піде дощ, буде врожай на озимину”, хоча “Від Миколи до літа ще має бути дванадцять приморозків, якщо ж їх не дай Бог не буде, це означатиме неврожайний рік”.

За церковним календарем 22 травня згадують перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Лікії у італійське місто Бар, вшановують преподобного Ісайю, мученика Христофора.

Іменинниками 22 травня є Микола, Христофор, Ісай.

22 травня день пам’яті:

1861 — Тараса Шевченка перепоховано в Каневі на Чернечій горі