У Черкасах СБУ затримала спільника терористів, який постачав їм амуніцію й ліки (відео)

23 Липня 2014 20:51

311+16 липня у Черкасах співробітники СБУ затримали 29-річного місцевого мешканця, який під керівництвом координатора терористів т.зв. “ДНР” Олега Сердюка надавав допомогу бойовикам в зоні антитерористичної операції.

Протягом останніх місяців черкащанин зі спільниками (наразі встановлено 12 осіб) збирали та направляли терористичним бандформуванням на сході України ліки, камуфльований одяг та розвантажувальні жилети.

У соціальних мережах він організував дві групи сепаратистського спрямування, через які підбирав радикально налаштованих осіб для антиукраїнської агітаційної роботи на території регіону.

Зловмисник зізнався, що планував відправити з Черкащини в зону АТО загін підготовлених найманців. Для отримання подальших інструкцій він планував зустрітися зі своїм “куратором” О.Сердюком в Ростові-на-Дону, оскільки терорист після звільнення Краматорська від бойовиків втік до РФ. Зустріч не відбулася, оскільки мешканець Черкас був затриманий правоохоронцями.

Під час обшуків в його помешканні було вилучено агітаційну літературу, тираж газети “Новороссийський курьер”, партії ліків, військовий камуфльований одяг, комп’ютерну техніку, яка містить матеріали, що підтверджують його координацію з терористами.

Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 258-3 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Правопорушнику оголошено про підозру у вчинені злочинів та обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою. Наразі приймаються процесуальні рішення стосовно його спільників.

Джерело: СБУ