У Держекоінспекції пояснили, чому смердить на Дніпрі

29 Серпня 2016 10:15
facebook.com/Roscosmos

facebook.com/Roscosmos

На Дніпрі в Черкасах – поганий запах. Черкащани вказують на місце, де “особливо” тхне — пірс на “Митниці”.

“Дослідження показали перевищення хімічного і біологічного споживання кисню у воді. Водорості починають окислятися, і цей процес супроводжується виділенням сірководню, що і є причиною неприємного запаху”, — розповіла начальник екологічної лабораторії Державної екологічної інспекції в Черкаській області Валентина Тарабукіна.

За її словами, запах триватиме, доки шар водоростей не піде на дно річки. Цьому може посприяти зменшення температури повітря та дощі. Крім того, еколог відзначає низький рівень води у Дніпрі.

“Треба, щоб наші гідроелектростанції збільшили проточність води. Зараз швидкість течії практично рівна нулю. А всі ті речовини, які потрапляють у воду від людей — фосфор, калій, амоній — це поживні речовини для водоростей, які у стоячій воді розмножуються”, — зазначила Тарабукіна.

Водночас фахівець відкидає версію, що причиною смороду від води могли стати викиди промислових підприємств або стічних вод.

“У нас немає скидів у великих об’ємах, лише у промислових зонах, де стоки проходять фільтрацію, та зливові стоки, яких у місті 14. Це не так багато”, — зауважила вона.

На її думку, в Україні потрібно шукати наукові рішення для очищення Дніпра. Адже на сьогодні в межах Кременчуцького водосховища мілководдя складає 18% водного плеса. На цих ділянках глибина не перевищує й одного метра, тоді як кількість синьо-зелених водоростей збільшується з кожним роком.

“У Дніпрі порушений природний баланс. І це треба виправляти, шукаючи наукові способи очищення”, — наголосила еколог.

Нагадаємо, нещодавно з’явилася світлина, зроблена з борту Міжнародної космічної станції, на ній видно, як цвіте Кременчуцьке водосховище.