Трипільський “дім на лижах” з Тальнівщини – серед головних археологічних знахідок 2016 року (фото)

12 Січня 2017 09:34

Видання “ВВС.Україна” нагадало про головні  археологічні знахідки 2016 року в нашій державі. Одна з них стосується Черкащини – зокрема, дослідження влітку 2016 року вченими решток будинку найбільшого поселення трипільців у Тальянках на Тальнівщині. Дім було спалено 5800 років тому.

Елемент трипільського житла - "лижа", на якій стояла конструкція

Елемент трипільського житла – “лижа”, на якій стояла конструкція

У цьому випадку йдеться про нову модель житла Трипільської культури, яка існувала на території України, Молдови і Румунії у V-III тисячоліттях до нашої ери.

Це так звані будинки “на лижах”, коли житла трималися на трьох підставках. Раніше такі конструкції знаходили лише на ніжках. За 100 років знайшли 100 таких моделей. Але “лижі” відкрили вперше.

Знайшли їх у поселенні-гіганті Трипільської культури під назвою Тальянки у Черкаській області, розповів вчений секретар Інституту археології  Корвін-Піотровський.

В одному з трипільських жител знайшли набір маленьких посудин, викладені у велику посудину. Фото IANANU.KIEV.UA

В одному з трипільських жител знайшли набір маленьких посудин, викладені у велику посудину. Фото IANANU.KIEV.UA

Тальянки називають протомістом, воно існувало у V тисячолітті до нашої ери на площі майже 450 гектарів і нараховувало 2700 будівель. Вчені припускають, що там жили приблизно 10 тисяч людей. Таких поселень-гігантів немає більше ніде у світі.

Розкопки у Тальянках. Фото IANANU.KIEV.UA

Розкопки у Тальянках. Фото IANANU.KIEV.UA