Справжнє літнє тепло можна буде відчути наприкінці травня

22 Травня 2017 15:26

За прогнозом синоптиків обласного гідрометеоцентру, до кінця поточного тижня погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти північного циклону. Денні температури повітря очікуються в межах +17+19º, нічні +7+9º і це на фоні періодичних дощів різної інтенсивності. Відчути справжнє літне тепло стане можливим наприкінці травня – на початку червня.

peddlersvillage.com

У цьому році літо  затримується. Після перших спроб досягнення літніх температур ще наприкінці квітня, надалі температурний фон знизився. Друга декада травня виявилась на 4º нижче за норму. Це одна із найбільш холодних декад за повоєнний період спостережень. За останні 70 років дещо нижчою температура за цей період була лише у 1973, 76, 80, 99 та 2004 рр. 11 травня на території області спостерігалися «пізні заморозки» інтенсивністю (-4-7º), менш інтенсивні (0-1º) і місцями – 18 травня.

За народним календарем після 22 травня – Миколи теплого – вже чекали на справжнє тепло. На Черкащині середня дата переходу до літнього сезону – 15 травня, щоправда, в останні 20 років вона перемістилася на 18 травня. Але бували роки, коли літо в наш край приходило або дуже рано, як наприклад в 2003 р. (30.04), або досить пізно – 5.06 (як у 2001 р.).

Початком літнього сезону в наших широтах вважаються такі температурні показники: середні добові температури +15º і вище, денні температури +20º і вище, нічні- не нижче +10º, після припинення заморозків, про це повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

Хоча дощі 2-ї декади травня лише припинили бездощовий період, який на більшості площ становив 21-27 днів. Проте, ліквідувати значний дефіцит опадів, як з початку місяця, так і з початку весни та з початку року не змогли. Найменше опадів випало в Золотоноші та Смілі, найбільше в Жашкові та Умані.

Дощі, після їх недобору з початку весни, залишаються дуже бажаними для Черкащини. Вони повинні покращити зволоження ґрунту, поліпшити умови вегетації сільгоспкультур, формування врожаю озимих. Завдяки періодичним дощам в області знизився рівень пожежної небезпеки в лісах, на полях та торф’яниках.
Температура води в Дніпрі утримується на рівні 15º. Значне її прогрівання розпочнеться з червня.