Чим дихають у Черкасах?

6 Липня 2017 13:02

Атмосфера в Черкасах забруднена аміаком та формальдегідом. Такі результати досліджень, зроблених обласним центром з гідрометеорології впродовж І півріччя нинішнього року.

Середні концентрації по формальдегіду перевищували середньодобову ГДК у 1,67 рази. По аміаку були на рівні ГДК. Вміст діоксиду азоту не перевищував ГДК (0,75ГДК). Середні концентрації по вмісту важких металів були значно нижчі за відповідні ГДК.

Найбільш забрудненими продовжують залишатися центр міста та Дніпровський мікрорайон.

За повідомленням начальника обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, на цей час у повітрі міста контролюються 4 основних та 14 специфічних забруднюючих речовин, включаючи важкі метали та бенз/а/пірен. Відбір проб повітря проводиться чотири рази на добу.За січень-червень 2017 р. лабораторія проаналізувала 9075 проб повітря

За даними спостережень, індекс забруднення атмосфери (ІЗА) склав 5,4, що вважається підвищеним рівнем забруднення. В порівнянні з І півріччям 2016 року ІЗА збільшився у 1,1 рази за рахунок зростання середньої концентрації по пилу.

Літня пора року – це чудова пора для проведення вільного часу на свіжому повітря. У містах переповнених транспортом, кращим місцем для прогулянок являються парки та сквери. Тож дослідники радять молодим мамам з дітками не вибирати для прогулянок тротуари вулиць, по яких рухається велика кількість транспорту.