Владі в Чорнобаї попало “на горіхи” від губернатора

14 Липня 2017 22:16

Темпи подолання наслідків негоди на Чорнобаївщині неналежні. Таке сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на сьогоднішньому виїзному засіданні регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Чорнобаї, інформують в адміністрації.

Саме Чорнобай та село Красенівка найбільше в районі постраждали від негоди 1 липня. В останньому населеному пункті її наслідки вже майже ліквідували.

“Я вдячний і місцевій владі, і аграріям, і громаді Красенівки за активну взаємодію, – зауважив очільник області. – Натомість ситуація в самому Чорнобаї мене обурює. Зі свого боку ми подбали про фінансовий ресурс і допомогу з районів – як коштами, так і будівельниками. Однак досі селищна рада не дала жителям ані гривні допомоги на відбудову пошкоджених будинків. Маю купу скарг. Ненакритими тут лишаються з півсотні будинків. Місцева влада списує все на збір документів. Але це не відповідь! Минуло вже два тижні від негоди. Сусідній Золотоніський район відбудовується значно активніше, хоч постраждав не менше. Але там справді бачу мобілізацію зусиль. У перші дні було організовано постачання будівельних матеріалів (ми домовились із виробниками) та надання допомоги жителям. Тому висновок один: влада Чорнобая має згадати, що її обрали жителі, і належне організувати роботу. Бо ресурс і можливості є, але бажання немає!”.

Збитки від негоди на Чорнобаївщині оцінюють у понад 177 млн грн. Із них – майже 11 млн грн стосуються об’єктів соціальної сфери.

Райооне керівництво отримало дорученя підготувати до наступного тижня проектно-кошторисну документацію та експертизу щодо об’єктів соціальної інфраструктури. Це потрібно для того, щоб отримати кошти з резервного фонду державного бюджету.

Ткаченко пообіцяв направити на Чорнобаївщину додаткові бригади будівельників для допомоги із накриттям багатоквартирних будинків, поліклініки тощо.

“Я вимагаю персональної відповідальності від усіх місцевих владців за організацію робіт із ліквідації наслідків негоди, зокрема й від керівництва РДА. До кінця дня мені нададуть чіткий графік їхнього виконання”, – зазначив голова ОДА.

Нагадаємо, за попередніми підрахунками, негода  1 липня завдала Черкащині збитків на близько 400 млн грн. За класифікатором, це – надзвичайна ситуація регіонального рівня. В епіцентрі лиха опинилися Золотоніщина та Чорнобаївщина. Також постраждали Уманський, Черкаський, Канівський, Драбівський, Катеринопільський і Шполянський райони.