Знахідка з авіабомб на Уманщині стала найбільшою за всю історію Черкаської області

24 Липня 2017 15:38

За три доби піротехніки вилучили та знищили 7 авіаційних бомб на Уманщині. Серед них – дві фугасні авіабомби по 50 кг та одна бомба вагою 250 кг. Загалом, ця знахідка авіабомб стала найбільшою за всю історію Черкащини.

ck.dsns.gov.ua

Як розповідають надзвичайники, 20 липня на полі у селі Кочубіївка місцеві жителі виявили 3 вибухонебезпечні предмети, які за зовнішніми ознаками були схожі на авіаційні бомби.

Про небезпечні знахідки люди одразу повідомили до уманської пожежно-рятувальної частини Управління. На місце події прибули сапери групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління.

Оглянувши знайдені предмети, рятувальники ідентифікували їх як фугасні авіаційні бомби (ФАБ) вагою 50 кілограмів часів минулих війн.

Згодом, під час додаткового обстеження підозрілої території, сапери додатково виявили ще дві аналогічні авіабомби та одну бомбу вагою 250 кілограмів.

ck.dsns.gov.ua

Наступного дня, сапери за допомогою спеціального обладнання на глибині у три метри знайшли ще 2 авіаційні бомби ФАБ-250.

Загалом, впродовж трьох днів, обстеживши понад 3900 кв. м. небезпечної території, фахівцями піротехнічної групи  було загалом знайдено 7 авіаційних бомб часів минулих воєн – 3 ФАБ-250 та 4-ри ФАБ-50.

Усі знайдені боєприпаси були вивезені спеціальним транспортом на спеціальний полігон, де були знищені шляхом контрольованого підриву.

Всього цього року в області виявлено та знищено 404 різноманітних боєприпасів часів минулих війн.

Управління ДСНС у Черкаській області наголошує про правила безпеки у випадку виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів:

– припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;

– організувати охорону небезпечного місця;

– не допускати сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули спеціалісти;

– ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет;

– не розпалювати багаття поблизу знахідки.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з “відлунням війни”.