У тижневому періоді спеки намітилася перерва

7 Серпня 2017 13:40

За прогнозом обласного центру з гідрометеорології, по північних широтах з північної Атлантики на схід рухаються циклони. Їх атмосферні фронти з 7 серпня починають досягати території нашої області. Тому на черкащан, нарешті чекає перерва в тривалому періоді спекотної погоди.

 

Уночі 8 серпня очікуються короткочасні дощі, грози, шквали 15-20 м/с., зниження температура повітря до 13..15°. Вдень переважно без опадів, температура повітря не вище +26+28º.

Із 9 серпня хмари розсіються і повітряна маса знову поступово прогріється до +28+30º. Проте на сильну спеку (+35º і вище) чекати вже не варто.

Через тривалу спекотну погоду зросла забрудненість води. Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. При температурі води вище 25º і різкому зменшенню кисню можлива навіть загибель риби. У такий спекотний період самоочищення води слабке, концентрації забруднюючих речовин залишаються стійкими.

Суха та спекотна погода призвела зростання класу пожежної небезпеки в екосистемах області (наразі встановлений 4, місцями 5 клас). Варто відмітити, що із 12 серпня на Черкащині розпочинається сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям треба утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

Окремі дощі та тимчасове зниження температури будуть сприятливими для поповнення вологозапасів грунту, зниження рівня пожежної небезпеки в екосистемах області, покращення якості води у річках та водосховищах.

Спеку приніс африканський антициклон

Перший тиждень цьогорічного серпня випробовував черкащан спекою та локальними грозами. Середній температурний фон був в межах +26+29º, що на 6-8º вище кліматичної норми. Абсолютний максимум температури повітря досягав +35+37º. Щоправда, поки що рекордним по тривалості та інтенсивності спеки залишається 2010 рік. Тоді спека в серпні тривала 17 днів поспіль і досягала +38+40º.

Причиною високих температур як вдень так і вночі став антициклон із північної Африки, який займає помірні та південні широти всього Європейського континенту.