“Черкаський слід” українського фентезі “Сторожова застава”

23 Жовтня 2017 08:54

Український фентезі-фільм “Сторожова застава” встановив рекорд касових зборів вітчизняного кіно: за перший же уік-енд зібрав майже 8,2 мільйони гривень – у кінотеатрах України фільм переглянуло більше 110,6 тисяч глядачів. Цими ж днями кінокартину дивилися глядачі французького Страсбурга, його готуються зустрічати і в кінотеатрах Казахстану та інших країн.

Пригоди українського підлітка, який з нашого часу потрапляє в часи Київської Русі, відзнято за мотивами книги уродженця Чорнобаївського району Черкащини Володимира Рутківського. Цікаво, що літописне місто Римів, куди переноситься його персонаж, на переконання більшості істориків знаходився на місці Великої Бурімки на Чорнобаївщині, де народився Рутківський – у 1977 році археологи розкопали тут давньоруське городище…

“Сторожова застава” вже має величезну популярність серед українців, а сказані у фільмі фрази часто цитують – зокрема, нове жартівливе звучання отримала дещо переінакшена фраза часів Революції Гідності, сказана у фільмі богатирем Добринею Микитовичем: “Стріла в лоб – то стріла в лоб…”.

А актор Олег Волощенко, який зіграв Іллю Муромця, був розчулений, коли до нього підійшов сучасний морський піхотинець, Герой України за бої на Донбасі, потиснув руку і процитував іншу фразу з фільму, сказану в момент битви проти ординців: “Ми – на своїй землі!” і подякував акторові за роль.

До речі, фільм дав старт багатьом молодим акторам, які стали впізнаваними. Зокрема, відомий на всю Україну та за її межами казкар з Умані Сашко Лірник відзначив гру актора другого плану – друга головного героя фільму Вовки. Коли Лірник назвав його чудовим актором, “органічним і цільним” – казкар не знав, що говорить про земляка з Черкащини, нині 17-річного актора-початківця з Канева Владислава Порожнього.