“Ключ від міста”: чим вражають Черкаси?

5 Грудня 2017 21:06

Сьогодні в Черкасах у музеї “Кобзаря” відбулося дві події в одній – відкриття виставки “Ключ від міста” та презентація довідника “Черкаси вражають”. Автор книжки та художніх робіт – Дар’я Соколенко, яка працює на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

Фото Сергія Черкасова

“Черкаси вражають історією. Треба просто уважно дивитися і розуміти, що навколо тебе. Наше місто дуже цікаве і яскраве, багато чого можна відкрити нового, – говорить Дар’я Соколенко. – Зробила масу відкриттів у роботі над книжкою. Я не знала 80% про архітерктуру, що знаю тепер. Це й історія будівель, і архітектурні стилі, і люди, які тут жили й працювали”.

Дар’я Соколенко – в центрі. Фото Сергія Черкасова

“Відомий архітектор Владислав Городецький побудував 5 будівель у Черкасах, хоча, наприклад, містяни знають про одну-дві. Це рибний ряд, єврейська гімназія, де зараз художня школа ім.Нарбута, Громадський банк у центрі міста, чоловіча гімназія, де зараз музучилище, жіноча гімназія, тут зараз ЦДЮТ. Була ще церква, зруйнована у 1960-х роках, яка знаходилася там, де нині бібліотека ім.Шевченка. Її будували при міській чоловічій гімназії, але в 60-ті зруйнували, – розповідає Дар’я Соколенко. – Черкаси вражають архітектурним стилем “модерн”, вираженим у будівлях і інтер’єрах. Безліччю архітектурних деталей, завезених з інших міст – плиткою з Харкова, дверними ручками з Тули на ляльковому театрі. Оздобленням дверей і фасадів грифонами, левами – багато хто з черкащан не звертає на це уваги. Вежею Шухова, яких по світу залишилося 13-15 і одна з них в Черкасах”.

Фото Сергія Черкасова

Рецензентами довідника виступили відомі в Черкасах краєзнавці – журналіст Борис Юхно і співробітик обласного краєзнавчого музею Сергій Ганницький.

Довідник має кілька розділів: з історії міста, маршрут №1 – краєвиди, маршрут №2 – Хрещатик, маршрут №3 – старий Казбет, розділ “Варто побачити”, деталі, парки і сквери.