“Завод”: про розвиток і занепад хімічного “обличчя” Черкас зняли фільм (відео)

21 Грудня 2017 16:28

Черкаський журналіст Андріч Чернега зняв фільм “Завод”. Це невелике, на півгодини, відеодослідження про історію промисловості у місті Черкаси.

З утворенням Черкаської області, з Черкас вирішують зробити хімічного гіганта. У першій половині 60-хх років у місті будують такі великі заводи, як “Хімволокно”, “Хімреактив”, Черкаський хімічний комбінат (пізніше, відомий, як “Азот”).

скрін з відео

“Рішення будувати ці заводи назавжди змінює “обличчя” Черкас. Працювати на наших підприємствах приїжджають, навіть, з сусідніх республік. Місто розширюється та змінюється. Для працівників заводів будують житло та різну інфраструктуру: бази відпочинку, дитячі садочки, заклади культури. Професія хіміка стає однією з найпопулярніших, – розповідає Андрій Чернега. – Але в 90-хх роках хімічна промисловість починає занепадати… У відео йдеться про розвиток та занепад хімічної промисловості, її вплив на місто та його жителів, про те, чому Черкаси так і не стали містом-курортом. Також через історії працівників одного із заводів, ми дізнаємося про те, що для них значило тоді в радянські часи запуск цих заводів? Якими мріями вони жили? Як це вплинуло на їх життя і які радості та розчарування принесло в наступні роки?..”.