У Черкасах виконком нарешті погодив проекти міського бюджету та ПСЕР

16 Січня 2018 11:02

Фото Сергія Криниці

Проекти міського бюджету на 2018 рік та Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2017-2019 роки  сьогодні погодили члени виконавчого комітету Черкаської міської ради. Наступним кроком стане затвердження зазначених проектів рішень на сесії міської ради, яка має відбутися завтра.

Допоки ж набуде чинності міський бюджет та ПСЕР, Черкаси житимуть по одній дванадцятій від кошторису минулого року. За це сьогодні одноголосно висловились всі присутні члени виконкому.

Це дасть змогу фінансувати всі захищені статті – заробітні плати  працівникам бюджетної сфери – лікарям, педагогам і т.д., соціальні допомоги, комунальні послуги, харчування у школах та дитсадках, медикаменти за державною програмою “Доступні ліки” тощо.

Як повідомляють у міській раді, проекти міського бюджету та ПСЕР були детально опрацьовані робочою групою спільно з керівниками департаментів, депутатами і узгоджені пропозиції були винесені на виконком.
У підсумку  – були зменшені видатки на  утримання зелених зон, прибирання та утримання доріг. Водночас  збільшили фінансування  соціальної галузі міста, освітянської та спортивної.
Зокрема, аби викорінити побори у школах та дитсадках, у бюджеті заклали необхідну суму на кожну дитину: школи отримають кошти на поточні витрати з розрахунку – 300 гривень на одного школяра, а дитсадки – близько 262 гривні на кожного малюка.
У проекті міського бюджету на цей рік збільшені видатки на стипендії талановитим учням та спортсменам, а також – закладено додаткові кошти на розвиток спортивної та освітньої сфер.
Крім цього, виконком підтримав перерозподіл коштів трансферту з державного та обласного бюджетів до міського щодо фінансування першочергових виплат соціального спрямування.