Електропостачання відновлено у всіх населених пунктах Черкащини

26 Січня 2018 17:19

Станом на 26 січня усі трансформаторні підстанції, які постраждали внаслідок стихії 18-10 січня на Черкащині, вдалося полагодити. Черкаські енергетики завершують роботи з відновлення електропостачання до житлових будинків. Упоратися з обсягом робіт обіцяють до сьогоднішнього вечора.

“Сьогодні працюють 20 аварійних бригад, а це – 80 працівників та 20 одиниць техніки, – говорить технічний директор ПАТ “Черкасиобленерго” Володимир Заврін. – Коли стихія знеструмила область минулого тижня, від електропостачання були відрізані 154 населені пункти та понад півтори тисячі трансформаторних підстанцій.
Чи не найбільше постраждав Черкаський район. Майже одночасно там було пошкоджено більше 30-ти повітряних ліній 6-10 кВ, більше 20-ти сіл залишилися без електрики. Відновлювальні роботи тривали 8 виснажливих діб, були залучені 22 бригади, 28 одиниць техніки та майже 100 фахівців. Енергетикам доводилося працювати у великий мороз, навіть при -20 С”.

Ускладнювали швидку ліквідацію наслідків негоди велика товщина снігового покриву, нависання гілля на лінії електропередач та падіння дерев
“Та спільними зусиллями працівників Черкаського РЕМу та колег інших структурних підрозділів, а саме – Чорнобаївського, Маньківського, Черкаського міського, Чигиринського та Тальнівського вдалося подолати стихію”, – зазначає директор Черкаського районного району електромереж Сергій Труба. 

Всіляко підтримувала світловиків районна державна адміністрація. Зокрема, надавали приміщення для ночівлі та обігріву енергетиків, а також забезпечували гарячими обідами та пальним.

Енергетики кажуть, такої зимової стихії Черкащина не бачила упродовж 30 останніх років.

Щодо Черкас, то нині лише дві трансформаторні підстанції, які обслуговують табори для дітей в літній період, без напруги. Працівники “Обленерго”  розчищають лінії від повалених дерева і вже 29 січня планують відновити роботу електроустановки. Загалом по місту перебої з електропостачанням вдалося локалізувати ще 22 січня.

“Найважче було дістатися до місць аварій мережі через падіння дерев на лінії електропередач. Адже вони пошкоджували опори та обривали дроти. Найбільше дісталося мікрорайону Дахнівка та Соснівка”, – розповідає директор Черкаського міського району електромереж  Вадим Трохимець.

Енергетики кажуть, такої зимової стихії Черкащина не бачила упродовж 30 останніх років.