В ОТГ на Черкащині відкрили першу амбулаторію сімейної медицини

22 Лютого 2018 21:08

У Білозір’ї, в реконструйованому приміщенні відкрився Центр первинної медико-санітарної допомоги – перший такий у ОТГ області. Ремонт старої будівлі вдалося виконати за кошти державної субвенції (понад 2 мільйони гривень), для обладнання сучасних кабінетів громада залучила і спонсорів та благодійників.

За словами лікаря-педіатра Валентини Лукінової, вона обслуговує маленьких пацієнтів Білозір’я уже 40 років, проте, капітального ремонту її робоче місце зазнало вперше.

Загалом же, медичну допомогу у Центрі надаватимуть головний лікар, 4 сімейних лікаря, 1 терапевт та 1 педіатр, головна медсестра і 10 медичних сестер. За словами головного лікаря закладу Анатолія Коваленка, Білозірська ОТГ створила всі умови для залучення медичних фахівців, які приїхали сюди з інших областей. Громада надає лікарям житло, можливість пільгової сплати комунальних послуг та гідну заробітну плату – до 10 тисяч гривень.

“Медична реформа є важливою частиною децентралізації загалом, – зазначає Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону. – Оскільки реформа децентралізації несе у собі посилення ролі громади в всіх аспектах життя суспільства, саме рішення місцевих громад здатне змінити неефективну і застарілу медичну модель на нову і сучасну. І, нарешті – забезпечити людей доступними послугами високої якості”.