Повітря Черкас забруднено діоксидом азоту і формальдегідом вище норм

6 Березня 2018 13:31

Атмосфера у Черкасах забруднена вище допустимих норм діоксидом азоту та формальдегідом. Про це, спираючись на результати аналізу проб повітря за лютий, повідомили в обласному гідрометеоцентрі.

У порівнянні з січнем середні за місяць концентрації цих речовин в Дніпровському мікрорайоні збільшились у 1,8 та 1,3 рази відповідно, зазначають фахівці.

У центрі м. Черкаси вміст цієї речовини був на рівні ГДК і лише у Південному районі не перевищував ГДК.

У порівнянні з лютим минулого року максимальна концентрація діоксиду азоту збільшилася у 7 разів, а середньомісячна концентрація збільшилася у 5 разів.

Також Дніпровський мікрорайон забруднений формальдегідом. Середні за лютий концентрації формальдегіду перевищують ГДК у 2,7 рази.

За індексом забруднення атмосфери (ІЗА) рівень забруднення атмосфери за лютий у місті вважається високим. ІЗА за лютий склав 7,22. У порівнянні з січнем ІЗА збільшився у 1,25 рази за рахунок збільшення середньомісячної концентрації по формальдегіду та діоксиду азоту в Дніпровському мікрорайоні.

Діоксид азоту (клас небезпеки 3) у концентраціях, що перевищує ГДК, негативно впливає на органи дихання людини, подразнює слизові оболонки. Особливо це відчувають люди з хронічними захворюваннями легенів.

Діоксид азоту та формальдегід потрапляють в атмосферу з викидами підприємств та автотранспорту. Зважаючи на те, що викиди автотранспорту найбільше накопичуються в районах зупинок та перехресть вулиць, фахівці рекомендують не використовувати тротуари вулиць, переповнених автотранспортом, для прогулянок на свіжому повітрі.