Ясно, що нічого не ясно: причину масового отруєння дітей у Черкасах досі не знайшли

11 Травня 2018 14:52

“Свіжу” інформацію щодо дій спеціалізованих лабораторій на місці отруєння дітей у Черкаській ЗОШ №8 м.Черкаси, яке відбулося 8 травня, оприлюднили в управлінні ДСНС у Черкаській області. За інформацією рятувальників, перевищень граничних концентрацій хімічних речовин не було виявилено. Тим часом, досі не оприлюднено результатів досліджень київських лабораторій.

ck.dsns.gov.ua

Фахівці хіміко-радіологічної лабораторії АРЗ СП Управління ДСНС України у Черкаській області на території школи провели заміри повітря та ґрунту, на вміст небезпечних хімічних речовин. Перевищень вмісту хімічних речовин понад гранично – допустимої концентрації не виявлено (аміак – 0 мг/м3; хлор – 0 мг/м3, сірководень – 0 мг/м3, горючі гази – 0 мг/м3). Рівень кисню в повітрі – 20,9% (при нормі – від 19 до 23%).

Лабораторією Держпродспоживслужби м. Черкаси взято проби повітря, води з системи централізованого водопостачання школи та бутильованої питної води для дослідження на вміст небезпечних речовин. За результатами досліджень атмосферного повітря на вміст фенолу, формальдегіду, сірководню, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, аміаку перевищень гранично допустимих максимально разових концентрацій не виявлено.

Наразі у Черкаській обласній дитячій лікарні перебувають 55 учнів. У відділенні інтенсивної терапії немає жодного потерпілого, стан усіх дітей оцінюється як задовільний

В учбових класах та виробничих приміщеннях школи проведені виміри потужності гамма-випромінювання та бета-забруднення поверхонь, перевищення нормативних рівнів не виявлено. Лабораторні дослідження за іншими показниками продовжується.

Промисловою лабораторією ПАТ «Азот» проведена перевірка на вміст окислів азоту та вуглецю, а також аміаку. Перевищень понад ГДК не виявлено.

Підрозділом Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби проведена хімічна розвідка приміщень та прилеглої території ЗОШ №8 на вміст бойових отруйних речовин та хімічно-небезпечних речовин. За результатами обстеження перевищень граничних рівнів не виявлено.

У відповідності до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, аналізи відібрані з місця події передані до Київського інституту екології та токсикології, лабораторії токсикології Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України, а також до німецької «Лабораторії Др. Редгера» розташованої у місті Київ.

Нагадаємо, надзвичайна подія сталася 8 травня під час шкільної лінійки в загальноосвітній школі №8 м. Черкаси. Постраждалі почали втрачати свідомість, відчували нудоту. Адміністрацією школи була організована евакуація учнів за межі будівлі школи. Загалом на заході перебувало 424 учні та 26 вчителів.

Учнів шпиталізували з діагнозом “отруєння невідомою речовиною”, вони скаржилися на нудоту, запаморочення, головний біль.
Крім дітей, із аналогічними симптомами до Черкаської обласної лікарні потрапили 4 дорослих (троє вчителів і одна технічний працівник).