У черкаському університеті відкрили лабораторію з гірським повітрям: для лікування й дослідів

24 Травня 2018 12:39

У Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького на базі навчально-наукового інституту природничих наук відкрили наукову лабораторію, де можна створювати штучний гірський клімат. Тут студенти та викладачі ННІ природничих наук матимуть можливість проводити дослідження.

cdu.edu.ua

Як розповіли у ЧНУ, метод інструментальної оротерапії використовується для вивчення впливу факторів гірського клімату на різні системи організму людини. Враховуючи обмежені можливості перебування в гірській місцевості з оздоровчою метою та з метою проведення наукових експедицій, технології створення штучного гірського клімату і використання їх у наукових лабораторіях є досить актуальним.

Завідувачка лабораторії доцент Тетяна Мельник під час відкриття лабораторії розповіла присутнім, що природна оротерапія (від грецького oros — гори) як високоефективний кліматотерапевтичний засіб відновлення здоров’я і працездатності людини в гірській місцевості має свою багатовікову історію. Практика використання гірських курортів різних країн для лікування пацієнтів із захворюваннями легень, серцево-судинної та нервової систем підтвердила доцільність широкого використання різних варіантів кліматотерапії, основним діючим компонентом якої є гіпоксія.

Медична апаратура інструментальної оротерапії, встановлена в лабораторії, була створена українськими вченими під керівництвом доктора медичних наук, професора Вадима Березовського в Інституті фізіології імені О.О.Богомольця НАН України. Винахід захищений авторськими правами та патентами і широко впроваджений у практику як в Україні, так і за її межами.

У науковій лабораторії планується проведення наукових досліджень щодо впливу на різні системи організму дозованої гіпоксії. Дослідження будуть проводити викладачі та студенти ННІ природничих наук. Відкриття лабораторії дозволяє розширити напрями наукових досліджень кафедри біології та біохімії та проводити спільні дослідження з науковими лабораторіями інших установ.