Закон про Антикорупційний суд: як голосували черкаські нардепи?

7 Червня 2018 15:55

Сьогодні Верховна Рада підтримала законопроект 7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.

pravda.com.ua

Як голосували народні депутати з Черкащини?

Олег Петренко (округ №194, позафракційний) – за;

Володимир Зубик (округ №195, група “Відродження”) – не голосував;

Геннадій Бобов (округ №196, група “Відродження”) –відсутній;

Владислав Голуб (округ №197, позафракційний) – за;

Сергій Рудик (округ №198, Блок Петра Порошенка) – за;

Валентин Ничипоренко (округ №199, позафракційний) – за;

Антон Яценко (округ №200, група “Відродження”) – за;

Юлій Мамчур (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;

Ірина Геращенко (позафракційна) – за;

Максим Поляков (списочник, Народний фронт) – відсутній;

Віталій Чепинога (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;

Олександр Долженков (списочник, Опозиційний блок) – проти;

Василь Німченко (списочник, Опозиційний блок) – проти.

Перед цим депутати розглянули 1 927 поправок до закону. Як пише “Українська правда”, голова профільного комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич пояснив положення закону про відбір суддів до Антикорсуду, які викликали найбільше суперечок.

За його словами, закон передбачає, що не менше 3 з 6 членів Ради міжнародних експертів можуть накласти вето на будь-яку кандидатуру, запропоновану до суду Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Після цього кандидатуру розглядають на спеціальному засіданні, в якому беруть участь ВККС і Рада експертів. Якщо більшість складу цього спільного засідання та мінімум половина міжнародних експертів не підтримають кандидатуру, вона припиняє участь у конкурсі на посаду в Антикорупційному суді.

Крім того, розповів Князевич, Рада експертів може ініціювати співбесіди з кандидатами на посаду судді.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, членів Ради міжнародних експертів призначатиме ВККС на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.

У законі сказано, що Вищий антикорупційний суд розглядатиме кримінальні провадження щодо корупційних злочинів, передбачених в примітці ст. 45 (1) та у ст. 206 (2), 209, 366 (1) Кримінального кодексу.

Закон також передбачає, що Вищий антикорупційний суд буде сформований протягом 12 місяців і почне свою роботу за умови призначення не менше 35 суддів.

Закон вступає в силу наступного дня після публікації, за винятком деяких положень, які набирають чинності з початком роботи суду.