На Драбівщині чоловік “відробляє” аліменти з косою

13 Червня 2018 12:30

Житель села Безбородьки Драбівського району Володимир Карпич відробляє при сільській раді 120 годин суспільно корисних робіт. Таке рішення було прийняте судом, оскільки чоловік заборгував своєму 8-річному синові близько 20 тис грн аліментів. Це перший неплатник в області, який відробляє заборгованість з аліментів, виконуючи суспільно корисні роботи, адже сама процедура такого стягнення займає деякий час.

У Драбівському відділі ДВС повідомили, що заборгованість у нього накопичувалась з 2013 року, бо він нерегулярно та не в повному обсязі сплачував аліменти.

Оскільки заборгованість перевищувала 6 місяців і неплатник не мав майна та офіційної роботи, він потрапив під дію закону №7277 #Чужих дітей не буває, який передбачає в такому разі накладення адміністративного стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт.

Як розповіла сільський голова с. Безбородьки Катерина Горонович, чоловік виконує роботи з благоустрою. Зазвичай для таких робіт у сільській раді наймали людину, зараз її заміняє боржник з виплати аліментів. Володимир переважно косить траву, оскільки наразі в цьому є найбільша потреба.

Працюватиме чоловік 15 днів по 8 годин. Після відрахування податків, на рахунок матері дитини буде перераховано 2,2 тис грн.

За словами начальника Драбівського районного сектору з питань пробації Івана Тищенка, чоловік працює добросовісно, термін відпрацювання закінчується 13 червня.

Сам боржник розповідає, що ніколи не відмовлявся від допомоги дитині, проте більше купував необхідні речі, а аліменти сплачував нерегулярно, бо не мав постійної роботи. Після того як судом було винесено постанову про накладення стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, він сплатив майже всю заборгованість і надалі аліменти перераховує вчасно.

Як пояснив начальник Головного територіального управління юстиуції у Черкаській області Олександр Свіренюк, щоб притягнути неплатника до відповідальності, виконавча служба складає протоколи, направляє їх до суду, який розглядає справу по суті та виносить відповідну постанову, що подається на виконання в службу пробації, після чого органи місцевої влади надають такій особі місце роботи.

“Наразі судами Черкаської області задоволено 6 постанов Державної виконавчої служби про накладення на боржників стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. По одній в Драбівському, Золотоніському та Христинівському районах, три – в Лисянському районі”, – зазначив очільник юстиції області.

Відповідно до чинного законодавства, в разі ухилення неплатника від виконання суспільно корисних робіт, їх встановлений строк може бути замінений адміністративним арештом із розрахунку одна доба арешту – 15 год невиконаних суспільно корисних робіт, але не більше 15 діб.