Канівські лісівники розповіли, як збудували “Мисливський кут” і облагородили “Мисливську криницю”

28 Червня 2018 17:28

“Ліс має бути не диким, а рідним”, – таким гаслом керуються канівські лісівники, створюючи нові та доглядаючи вже створені рекреаційні пункти Канівщини.

“Цьогорічної весни працівники Державного підприємства “Канівське лісове господарство” створили новий рекреаційний пункт “Мисливський кут” у Канівському лісництві, – розповів  директор лісгоспу Едуард Симоненко. –Долучаємося до збереження пам’яток природи не лише тих, що знаходяться на території нашого лісгоспу. Приміром, нещодавно канівські лісівники взяли участь в облагородженні відомої в Каневі Королівської криниці”.

За його словами, силами лісової охорони тут було встановлено нові лавки, пофарбовано зруб криниці, бесідку та лавки, пообкошувано траву тощо.

Довідка: Королівська криниця – природна місцева історична пам’ятка, що входить до історико-ландшафтної північно-західної частини Канівського нагір’я. За переказами канівських старожилів, джерело це називали Альтанкою. У 1787 році польський король Станіслав-Август Понятовський чекав у Каневі більше місяця Катерину ІІ, яка подорожувала вниз по Дніпру на галері. На горі Харитонівщині, з-під якої б’є джерело, було побудовано королівський палац. Для зустрічі Катерини ІІ король велів побудувати дерев’яну колону висотою у 27 метрів на горі Московці, що височіла тоді над самим Дніпром. Вночі колона освічувалася, а на її вершині горів вензель імператриці. У той час, коли Станіслав-Август перебував у Каневі, воду до його палацу доставляли саме з криниці Альтанки, бо вода там була найкращою. Донині не збереглися ані колона, ані королівський палац, але криниця залишилася і тепер зветься Королівською. З того часу багато води витекло. Та легенда про Королівську криницю передається із вуст у вуста. Як і відгуки про її смачну воду. Цікавий факт: за результатами дослідження 22 квітня 2010 року, проведеного Канівською райсанепідемстанцією, якість води з лісового джерела Королівська криниця повністю відповідає вимогам ГОСТ 2874-82 “Вода питна. Гігієнічні вимоги. Контроль за якістю”.