Агрометеорологи розповіли, як липневі дощі вплинуть на врожай

13 Липня 2018 19:09

Уже третю добу погоду Черкащини формують атмосферні фронти, які зумовили в багатьох районах сильні дощі, місцями у супроводі шквалів. Як це вплине на врожай, що його нині збирають на полях, розповіли в обласному гідрометеоцентрі.

Лише за ніч 11 липня в регіоні випало від 5 до 34 мм дощу. Як відомо, дощі тривалістю 15-45 хв. і які дають суму опадів до 5 мм вже істотно впливають на роботу техніки в полі. А дощі тривалістю від 1 до 5 годин із сумою опадів 5-10 мм ускладнюють роботу сільськогосподарської техніки. При більш інтенсивних опадах – збиральні роботи неможливі.

З одного боку, дощі погіршили умови для дозрівання і збору врожаю, а з іншого – сприяли поповненню запасів вологи в грунті, і це добре для пізніх і технічних культур. Проте, для припинення грунтової засухи на південному сході області їх кількості було недостатьно – промокли лише верхні шари грунту.

За агрометеорологічними розрахунками, при ситуації що склалася, в південних та окремих центральних районах Черкаської області можливі значні втрати урожаю за рахунок проростання зерна у валках на скошених площах та у колосі на нескошених рослинах, яке розпочинається при сумі опадів 20 мм і більше.

Одночасно імовірне погіршення якості зерна – зменшення кількості клейковини, і в кінцевому підсумку погіршення хлібопекарських властивостей зерна.

На жаль, у найближчий тиждень умови для збирання врожаю залишаться малосприятливими, особливо дощів поменшає в період 17-20 липня, коли циклони будуть переміщуватись ближче до нашого регіону. Тож недарма народна мудрість говорить: “Не той врожай, що в полі, а який в коморі”.