Будинок Агатангела Кримського у Звенигородці отримав надію на ремонт

18 Липня 2018 08:17

Громаді Звенигородки може бути передано будинок, у якому жив і працював академік Агатангел Кримський – вчений-орієнталіст та славіст, поет та письменник, один із засновників та перших академіків Всеукраїнської Академії наук. Йому належать багато праць з арабської філософії, історії, археології, оригінальні дослідження з українознавства.

Як повідомляють у Звенигородській РДА, днями відбулась зустріч голови Звенигородської райдержадміністрації Василя Довбуша та міського голови Звенигородки Олександра Саєнка з представниками Інституту сходознавства ім. Агатангела Кримського Національної академії наук України, на якій обговорювали питання передачі у власність громади міста будинку академіка. Наразі будівля перебуває на балансі інституту. Але на реставрацію споруди установа коштів не має.

“Якщо питання вдасться владнати належним чином, то обласна, районна та міська влади матимуть можливість спільно розробити програму й відшукати кошти у бюджетах, щоб завершити реконструкцію будівлі, для чого потрібно задіяти 2 мільйонів гривень. І це буде найкращий вияв шани і поваги до нашого визначного земляка”, – цитує прес-служба Олександра Саєнка.

Нині першочергове завдання – створити у садибі Кримських музей, щоб повернути Агатангела Кримського й культурно-просвітницьким шляхом. Для цього у міській раді розробляється детальний план організаційно-виховних та культурно-просвітницьких заходів.

За результатами зустрічі головоюРДА надано відповідні доручення щодо прискорення оформлення необхідної документації на історичний об’єкт міста.

У 2021 році відзначатиметься 150-річчя від дня народження Агатангела Юхимовича Кримського.