Що археологи копають у Трахтемирові?

25 Липня 2018 08:50

Студенти-археологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проходять польову практику на території Трахтемирова.

cdu.edu.ua

“На території Трахтемирівського заповідника відклалися культурні шари багатьох поколінь наших пращурів. Велику цікавість викликають пам’ятки, пов’язані з одним із найбільших в Європі скіфських городищ. Та ще більшу цінність мають чисельні артефакти, пов’язані з історією козацтва. Адже саме в Трахтемирові містився перший осередок козацтва. Тут зберігалися клейноди, даровані польським королем Стефаном-Баторієм, були розташовані козацька казна та артилерія. Ще через сотню років на цьому місці містився козацький шпиталь, який надавав допомогу пораненим та немічним. Археологічна експедиція навчально-наукового інституту історії і філософії на території Трахтемирова є частиною великого проекту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у межах якого заплановано ряд науково-просвітницьких заходів”, — зазначає професор ННІ історії і філософії Анатолій Морозов.

Також ЧНУ цього року спільно з Інститутом археології Національної академії наук започаткував Міжнародну літню археологічну школу. Нині її учасники вже зробили цікаві відкриття.

cdu.edu.ua

Усього на державний облік на території заповідної території “Трахтемирів” взято 63 археологічних об’єкти (більше 100 пам’яток), серед них: поселення трипільської культури; пам’ятки епохи бронзи; раннього залізного віку; городища і поселення скіфського часу та зарубинецької культури (городища, поселення і могильники); поселення черняхівської культури; пам’ятки раньословянського і давньоруського часу та пам’ятки козацьких часів.