“Майданівське містечко”, канапки і фотовиставка: як у Черкасах планують відзначати День Гідності і Свободи

8 Листопада 2018 18:40

21 листопада в Україні відзначатиметься День Гідності та Свободи. Нещодавно в Черкасах на спільному засіданні за участю міської влади, науковців, громадських активістів, представників освітніх та культурних установ  міста присутні радились щодо орієнтовного плану заходів.

Окрім традиційних урочистостей лунали пропозиції нагадати про події тих часів у світлинах, які збереглись в їх безпосередніх учасників, журналістів та небайдужих містян.

Тому міська влада запрошує усіх, хто має в своїх архівах відповідні світлини, надати їх  для формування загальної виставки.

Висилати фото та інформаційні матеріали з подій Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) варто на електронну адресу управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради vkrada@uk.net, тел. для довідок 36-00-06.

А також учасники наради підтримали втілення креативної концепції святкування Дня Гідності та Свободи. Зокрема, 21 листопада на площі перед Черкаською міською радою планують розмістити імпровізоване наметове “майданівське” містечко з усіма його атрибутами: бочками з вогнем, шинами, наметами, революційним піаніно, арт-об’єктами, іншими революційними атрибутами, і, звісно ж канапками та чаєм, розповіла член виконкому міськради Діана Тяско.

Усі охочі можуть долучитися до заходу. На час його проведення на екран перед міською радою будуть проектувати світлини із подій 2004 та 2013-2014 років. Також кожен охочий може підготувати свою розповідь-спогад про Майдан і поділитися ним з учасниками заходу (таймінг до 5 хвилин).

Для довідки: День Гідності і Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.