Макет меморіалу пам’яті загиблих АТОвців виставили в черкаському ТРЦ (фото)

19 Березня 2019 13:32

На огляд черкащан у приміщенні ТРЦ “Любава” в обласному центрі виставили макет меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції. Його виготовили за унікальним ескізом із назвою “Незламні духом”, який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я.

Дівчина, нагадаємо, перемогла в міському конкурсі з розробки концепції, на той час їй було 16 років. Майбутній пам’ятний знак облаштують на площі Слави (поруч із вулицею Хрещатик).

“Громада повинна пам’ятати й шанувати своїх Героїв, які за незалежність України віддали найцінніше – власне життя, аби всі ми могли жити під мирним небом”, – коментує міський голова Анатолій Бондаренко.

Над виготовленням макету близько місяця працював відомий скульптор В’ячеслав Федорченко. Зізнається: найскладнішим у роботі для нього було відтворення “Древа Життя”, яке стоїть за спинами воїнів. Намагався передати закладені автором концепції наміри й не перевантажувати дрібними елементами, аби надати естетичного вигляду.

“Мистецтво – це досить-таки сакральний процес і момент творчості доволі складний. Це як народження дитини: потрібно тривалий час виношувати, можливо навіть перестраждати, багато думати, іноді, навіть коли ми сильно напружуємося, ми можемо дати не зовсім той результат, якого очікуєш, – ділиться скульптор. – Без власних переживань і душевних вкладень ніколи не народжується нічого вартісного та цікавого. У кожну подібну роботу ми вкладаємо власні почуття і власні погляди на той чи інший об’єкт, який беремося втілювати в матеріалах”.

У процесі роботи В’ячеслав Федорченко консультувався з авторкою ідеї Дар’єю Ложешніковою, аби максимально передати її задуми та побажання. Кожне доопрацювання елементів з боку скульптора погоджувалося з дівчиною.

У натуральну величину меморіальний комплекс виготовлятимуть із різних матеріалів. А працюватиме над ним, найімовірніше, кілька фахівців.Скульптури будуть зроблені з полімер-металу або з бронзи, зараз це ще вирішується. Дерево металеве, а плити та п’єдестал – із граніту.

За задумом, меморіальний комплекс складатиметься із трьох скульптур. На передньому плані композиції – скульптура “Воїна-захисника”. Це – збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. За його спиною – “Древо Життя”, яке символізує безсмертя й структуру роду (коріння – це минуле (витоки), стовбур – сучасне, крона – майбутнє покоління).

Поруч із “древом” дві стели червоного каменю. На трьох їхніх зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну.
А от із іншого боку дерева, згідно з проектом Дар’ї Ложешнікової, – ще одна скульптура “Воїна з мечем”.