Школи Черкас готові надавати домашню освіту

1 Листопада 2019 19:21

Відтепер батьки і діти можуть вирішувати: навчатися традиційно в школі або вдома. Головне, аби шкільна програма була засвоєна підлітками на «відмінно».

Українським і зокрема черкаським школярам надається вибір: навчатися у школі або вдома. Таке рішення вже прийнято у Міністерстві освіти України. Для того, щоб перейти на таку форму навчання, достатньо написати заяву до тієї школи, де навчається дитина.

Яким чином відбуватиметься навчання вдома? Вчитель складає індивідуальний план для «домашнього» школяра. Обов’язково відбуваються попередні та поточні консультації педагогів із батьками та дітьми. Зрозуміло, що усі настанови повинні виконуватися. Новий матеріал школярі опановують вдома під наглядом мами, тата, бабусі та дідуся. Рівень знань дітей оцінюватиметься наприкінці кожного семестру.

Домашня система навчання підходить далеко не всім, адже і батькам, і дітям треба значно підвищувати вимоги до самодисципліни та постійно контролювати виконання плану.

Наразі всі школи міста Черкаси готові надавати домашню освіту і на такій формі станом на сьогодні навчаться 37 дітей.

Водночас, від себе прошу педагогів ретельно поставитись до оцінювання таких учнів та дати зворотній зв’язок для розуміння ефективності впровадження такої форми надання освіти.

Сергій Воронов, директор департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради