Сьогодні 29 травня: цікаво знати

29 Травня 2020 07:47

unsplash.com

 У народі 29 травня називали Федора-житника, тому що вважали цей день останнім, коли можна сіяти жито. Селяни робили це, примовляючи: «Роди, Боже, жито гоже, а без гороху проживемо потроху». В цей день прийнято було готувати ячну, пшоняну, манну або гречану кашу та молитися про гарний урожай зернових і злаків. Вважалося, якщо 29 травня каша буде на столі, то збереш урожай багатий і запаси продовольства поповниш.

Також цього дня підмічали: «Кінець травня дощовий – буде мало фруктів».

За церковним календарем 29 травня вшановують преподобного Феодора Освяченого; преподобних отців, що в лаврі святого Савви були побиті; перенесення мощей преподобного Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця; преподобних Касіана і Лаврентія Комельських; святителя Олександра, єпископа Єрусалимського; мучеників Віта, Модеста і Крискентію; блаженну отроковицю Музу; святого Георгія ІІ, єпископа Мітиленського.

Іменинники 29 травня:
Касян, Олександр, Лаврентій, Модест, Муза.

29 травня відзначають:

  • Міжнародний день миротворців ООН.
  • Міжнародний день розсіяного склерозу.

Чи знаєте ви що:

Багато хто вважає, що батьківщиною сала є Україна, але насправді це не так. Три тисячоліття тому свинячий жир як їжу почали використовувати в Італії.

Щоправда, салом годували лише рабів, які цілодобово працювали на каменоломнях.

Як виявилося, сало було не лише дешевою, а ще й дуже поживною та калорійною їжею. Ці цікаві факти про сало зробили його популярним по всьому світу, а особливо популярним сало є в Україні.

У римлян слово сало звучало як «лярдо». Цікавий факт, але це слово дожило і до сьогодні, однак значення його дещо змінилось. Тепер слово лярдо означає вже не сало, а смалець.

(З Енциклопедії корисного)