Розпочато загальнодержавну операцію «Нерест-2014»

4 Квітня 2014 20:29
provolyn.com

provolyn.com

З 1-го квітня наступив важливий період на всіх водоймах області та Кременчуцькому водосховищі – це весняно-літній нерестовий період.

Виконуючи окреме доручення Державної екологічної інспекції України від 12 березня 2014 року № 3 з метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних ресурсів під час весняно-літнього нерестового періоду державними екологічними інспекторами Черкаської області проводитимуться посилені заходи контролю за ситуацією на всіх водоймах област.

Для цього створені оперативні групи із числа державних і громадських інспекторів з охорони довкілля.

Розроблений та погоджений з МВС Черкаської області та держрибохороною план спільних дій по боротьбі з браконьєрством.

З 1 квітня по 10 червня 2014 року на водоймах області почали працювати мобільні рейдові групи, робота яких спрямована на недопущення фактів вилову риби та інших порушень правил рибальства, в тому числі незаконне придбання чи збут водних живих ресурсів.

В період нересту забороняється промислове та любительське рибальство та пересування будь-яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.

Забороняється під час нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних смугах днопоглиблювальні роботи, видобуток гравію та піску.

Для рибалок любителів зазначені місця та ділянки де любительський лов буде дозволений, але за умови, що ловити можна буде тільки з берега однією вудкою з одним гачком виключно у світлу пору доби.

Всі човни, що будуть знаходитися на березі у заборонений період без власників будуть рахуватися безхозними та вилучатимуться. Також до відповідальності згідно з чинним законодавством будуть притягнуті керівники причалів з яких в заборонений будуть будуть виїзд жать човни.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Державна екологічна інспекція у Черкаській області на період операції «Нерест» з 1 квітня по 10 червня цілодобово виходить на посилене чергування.

Про це інформують в прес-службі Державної екологічної інспекції в Черкаській області

Джерело: Прочерк