Президент має відмовитися від партійності, земляцтва і сімейності як принципів кадрової політики, – нардеп

13 Червня 2014 12:17

ap-320x186Сьогодні новий Президент України стоїть перед необхідністю відмовитися від трьох ганебних принципів кадрової політики попереднього політичного режиму Януковича – партійності, земляцтва та сімейності.

Про це заявив народний депутат України Микола Томенко.

Як відомо, перший “цвях” в політичній кар’єрі В. Януковича був забитий саме необхідністю призначати на посади виключно членів Партії регіонів. Другим “цвяхом” став принцип земляцтва, адже для того, щоб зайняти більш-менш значиму посаду, треба було бути людиною, яка народилася або працювала в часи Януковича на Донеччині.

“З часом цей принцип набув настільки культового значення, що ті керівники в областях чи міністерствах, що призначалися Януковичем, будували вертикаль влади за принципом того міста чи району, звідки вони прийшли. Таким чином, у нас були і єнакієвські, і макіївські і харцизькі”, – зауважив Томенко.

Третім “цвяхом” для кар’єри Януковича, за словами парламентаря,   став принцип сімейності у кадровій політиці.

“Після того, як стало зрозуміло, що В. Янукович свого сина визначив своєрідним “тіньовим президентом”, то всі решта очільників держави послідували за ним, і діти, родичі почали масово заполоняти посади по всій території України”, – зазначив політик.

На  переконання Томенка, сьогодні новий Президент мусить чітко зафіксувати відмову від таких принципів кадрової політики. Тим більше, що багато представників політичних партій, що були його союзниками на виборах, ще не готові відмовитись від цих згубних принципів. Адже, як з’ясувалося, сьогодні Київрада за сімейними зв’язками вийшла на перше місце за весь період своєї діяльності. До того ж, подібні принципи характеризують сьогодні і багато кадрових призначень в областях та в правоохоронних структурах.

“Отож, Президент мусить зафіксувати, що він у своїх кадрових призначеннях відмовляється від принципів сімейності, земляцтва і партійних квот і таким чином, з одного боку, показати приклад, а з іншого – створити умови, щоб й інші посадовці не допустили повторення цих помилок”, – зазначив Микола Томенко.