Як проходить вступна кампанія на Черкащині?

21 Липня 2014 12:17

p-k“Вступна кампанія, яка розпочалася 11 липня, триватиме до 1 серпня – за умови, що вступники подаватимуть документи за результатами ЗНО. Для абітурієнтів, яким необхідно проходити здачі творчих екзаменів чи інших видів вступних випробовувань, документи прийматимуться до 24 липня включно”, – говорить заступник директора департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Ольга Фурман.

За ї словами, новинками цьогорічної вступної кампанії є не лише терміни прийому документів – новим є те, що до уваги береться сумарна кількість набраних абітурієнтом балів, але атестат оцінюється не у 200 балів, як це було у попередні роки,а лише у 60 балів. Щодо варіантів подачі заяв, то їх залишилося 15.

З кожним роком зменшується кількість випускників – цьогоріч їх 7 тисяч – і 84% випускників були зареєстровані для проходження ЗНО – відтак, вони планують вступати до вишів. Якщо торік державного замовлення було понад 8,4 тисячі, то цьогоріч їх орієнтовно в межах 8 тисяч. Крім того, цьогоріч в області стало на 1 навчальний заклад більше – на базі ЧДТУ було відкрито Міжнародний коледж інновацій та бізнесу.

“Першими днями вступної кампанії і кількістю абітурієнтів, які прийшли до нас, я задоволена. Станом на 12.00 15 липня, до ЧДТУ подано 1,5 тисячі заяв на 1 курс, до 600 заяв надійшло від випускників технікумів та коледжів – на 3 курс, до 2 тисяч заяв – на спеціалістів та магістрів. У нас збільшено кількість бюджетних місць – ми це розцінюємо як визнання державою затребуваності наших випускників для національної економіки”, – розповіла ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала.

“Цьогорічну вступну кампанію цілком можливо було б розпочати із 1 липня і це зняло би напругу перших днів подання документів, особливо для випускників 9 класів – для подання документів, у підсумку, вони мають лише 13 днів, – додає заступник директора Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу із навчально-виховної роботи Лариса Гасюк. – Наразі кампанія проходить уже у нормальному режимі. Кількістю поданих заяв ми задоволені: на 15 липня до нашого коледжу подано біля 250 заяв абітурієнтів. Найбільший попитом у вступників продовжує мати правознавство (уже 3 особи на 1 місце), на 2 місці – товарознавство, на 3 – ресторанне обслуговування”.