Окупований Крим очима золотонісців

22 Липня 2014 11:26
zahidkurort.com

zahidkurort.com

“Протягом семи років зразковий колектив сучасного та спортивного танцю “Тандем”, яким я маю честь керувати, їздив майже на всі міжнародні конкурси з хореографії, які проводились в Криму. Але цього року у зв’язку з окупацією Криму Росією Кубок світу в м. Ялта було скасовано”, – говорить Ольга Єрмолаєва з Золотоноші.

“Тому для мене та моєї доньки Ярослави стало великим і приємним сюрпризом запрошення від Української асоціації сучасного та спортивного танцю та колективу “УкрДенс” на 15-й Міжнародний фестиваль “Бегущие по волнам” (м. Євпаторія).

З острахом, але все ж таки приїхали в Крим. Хотілося радіти морю, сонцю, природі, але якось не виходило. Чи то напівпусті вулиці, пляжі, чи то настороженість від того, що ми на окупованій території, не давали почуття відпочинку та радості, сковували й не дозволяли вдихнути на повні груди чудового морського повітря. Численні футболки з портретами Путіна руйнували бажання навіть близько підходити до сувенірних яток. Хотілося відшукати хоча б шматочок свого, рідного, українського, яким донедавна була переповнена набережна.

Проте щире здивування було не за горами. Назви вулиць ще українською мовою, вказівники – теж. У вазонах, якось одиноко, квітнуть чорнобривці. На набережній, о, диво! Ми натрапили на українське кафе, біля якого зручно розмістились “Козак” і “Господиня”, територія закладу огороджена плетеною лісою, на возі – глиняні глечики та усіляке начиння. А ще далі – ятка з українськими віночками. Не витримавши, я запитала продавчиню: “Як? Це – можна?”, на що вона відповіла, що такі віночки залюбки купляють російські туристи. Цікаво – навіщо?

Не писатиму про пропаганду по телевізору… Ідіотизм та й годі. А ще нас із Ярославою якась сила змушувала розмовляти українською мовою, що неодноразово викликало здивовані погляди оточуючих. Уже на вокзалі в Сімферополі ми почули українську мову, і стало на душі трішки легше.

Запам’ятались слова провідниці поїзду: “Кримчани самі себе не поважають, бо зрадили самі себе”. Особисто я – згідна з нею.

Конкурс, який зазвичай тривав протягом трьох днів, цього разу відбувся за один. У ньому взяли участь колективи з Луганська, Донецька, Маріуполя, Харкова, АР Крим та Краснодара. Ми з Ярославою – солісткою зразкового колективу “Тандем” – єдині представляли центральну Україну, своє рідне місто Золотоношу. Нас оцінювали судді: Рік Деніел (США), Ілона Гвоздьова (Київ), Антоніна Соколовська (Луганськ), Вікторія Андрієвська (Харків), Антон Овчінніков (Київ).

9f2d196d9e81eb845289688df4641a62Ярослава Єрмолаєва представила три нових сольних танцювальних номери в різних номінаціях. Постановка “Жди меня”, присвячена всім захисникам Вітчизни, найбільше запам’яталася суддям та глядачам. Танцюристка отримала золоту медаль і диплом першого ступеня. Другий номер під назвою «Манекен» здобув срібло і диплом за друге місце. Ліричний і ніжний танець “Купало” нагороджений золотою медаллю та дипломом за перше місце.

Як не дивно, але на конкурсі було багато українських постановок у виконанні кримських колективів. Переконана, що творчість – сильніша духом за дешеву брехню Росії.

Основне, що найбільше підняло нам настрій і закріпило надію на те, що Крим повернеться в Україну, це сказані мені слова зовсім незнайомої дівчини: “Крим – це Україна”. І ще – слова президента Асоціації сучасного та естрадного танцю України, організатора конкурсу Олександра Гладиша: “Україна – єдина”!”.

Джерело: Прочерк