“Азот” увімкнув повну виробничу потужність

8 Вересня 2014 15:00

вид_гранбашня_1Черкаський “Азот”, що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), завантажив усі виробничі потужності понад 100%. Цехи з виробництва аміачної селітри та карбаміду працюють у понадпроектному виробничому режимі та перевиконують планові показники. Така інтенсивність виробництва мінеральних добрив обумовлена необхідністю забезпечити українських аграріїв достатньою кількістю добрив до початку осінньої посівної.

Так, цех із виробництва аміачної селітри при проектній потужності 2800 тонн/добу та плані 3 тис. тонн зараз виробляє 3150 тонн продукції на добу. Вся вироблена аміачна селітра йде на внутрішній ринок, виключно для потреб українських аграріїв. У серпні ПАТ “Азот” відвантажив для потреб села 86 тис. тонн аміачної селітри.

Після встановлення сучасного компресора К-105 «Howden KD Compressors s.r.o.», аналогів якого немає в Україні, виробіток карбаміду в цеху М-6 з проектних 1000 тонн збільшився на 550 тонн і становить 1550 тонн/добу. Ще один цех з виробництва  карбаміду (М-2) виробляє 1100 тонн продукції при проектній потужності 1000 тонн. Частина виробленого цехом М-6 карбаміду відправляється на виробництво карбамідо-аміачної суміші (КАС). Попит на ці рідкі комплексні добрива постійно росте, тому у вересні підприємство планує постачати їх на ринок як мінімум удвічі більше, ніж у серпні. Надалі, залежно від попиту, частка виробництва КАСу буде збільшуватися.

У 2014 році холдинг OSTCHEM інвестує у розвиток Черкаського ПАТ “Азот” 184 млн. грн., з яких на капітальні ремонти витрачено близько 138,5 млн. грн., на модернізацію виробництва – 34 млн. грн., на реалізацію інвестиційних програм – 8 млн. грн.