Від Центривиборчкому вимагають замінити скандальну Козько перед виборами

17 Вересня 2014 13:00
facebook.com

facebook.com

Черкаські громадські активісти передали заяву з вимогою заміни одіозної Ольги Козько у складі 194-ої окружної виборчої комісії до ЦВК та зареєстрували її. Про це повідомила секретар Черкаського громадського люстраційного комітету Вікторія Феофілова (на фото).

Ольгу Козько, підозрювану у фальсифікаціях на виборах упродовж кількох років, днями призначили заступником голови 194 ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Активісти вимагають негайної заміни цієї кандидатури.

У їх заяві йдеться:
“Ім’я Ольги Іванівни Козько пов’язано з рядом інцидентів під час проведення виборів, які, на думку громадськості, внеможливлюють її перебування не лише на керівних посадах ОВК, але й в складі будь-яких виборчих комісій взагалі.
В листопаді 2012 року народний депутат України Леся Оробець зверталася до Генеральної прокуратури України з приводу дій О.І.Козько, свідком яких стала вона сама.
За свідченням Л.Оробець Ольга Козько, будучи головою ОВК 194 виборчого округу вчинила ряд дій, які зупинили встановлення підсумків голосування в цьому окрузі: знищила протокол про підсумки голосування в 194 виборчому окрузі та винесла печатку ОВК із приміщення комісії. Дії О.Козько містили ознаки злочину, передбаченого ч.3 ст 157 Кримінального кодексу України, а саме: ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин з використанням свого службового становища.
В 2014 році Жашківським райвідділом міліції розпочато досудове розслідування фальсифікацій на виборах до Черкаської обласної ради в 2010 році: обласна виборча комісія під керівництвом О.І.Козько визнала депутатом Черкаської обласної ради особу, яка посіла друге місце. Про це також було зроблено і заяву Валентиною Коваленко, головою Черкаської обласної ради, яка обіцяла з цього приводу разом із головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком звернутися до прокуратури Черкаської області.
Враховуючи, що лише декілька місяців назад почалися бодай якісь зрушення в розслідуваннях правопорушень на виборах 2010, 2012, 2013 років, наразі відсутні юридичні підстави, зазначені в ст.. 37 Закону України «про вибори народних депутатів України», для дострокового припинення і недопущення в подальшому призначення на посади в складі виборчих комісій Ольги Козько.
Проте громадськість Черкас категорично проти того, щоб результати виборів, тим більше в 194 виборчому окрузі, встановлювала ОВК, в складі якої перебуває Ольга Іванівна Козько”.