До Всесвітнього дня боротьби з інсультом черкащани можуть поміряти тиск

29 Жовтня 2014 14:00
vz.kiev.ua

vz.kiev.ua

За підтримки Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради 27–29 жовтня в місті вже всьоме проходить акція до Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

Її мета – привернути увагу людей до різних факторів ризику, що призводять до інсульту. Попри поширену думку, що ця хвороба вражає лише людей пенсійного віку, її жертвами дедалі частіше стають молоді люди, робота яких пов’язана з великими навантаженнями та емоційними стресами.

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини. Це важке і дуже небезпечне судинне ураження центральної нервової системи, яке може призвести до тяжкої інвалідизації та навіть смерті. Згідно із статистикою, в Україні кожні 5 хвилин стається новий інсульт і кожні 12 хвилин від нього помирає одна людина.

А от під час самої акції, яка зараз проходить в Черкасах 27 – 29 жовтня всі охочі черкащани матимуть змогу виміряти артеріальний тиск, дізнатись, чи входять вони до групи ризику. Крім того, кваліфіковану консультацію з питань здорового способу життя й профілактики інсульту надають лікарі-спеціалісти – сімейні лікарі, терапевти, ендокринологи, невропатологи. Волонтери Української Асоціації боротьби з інсультом роздають черкащанам листівки-пам’ятки про убезпечення від інсульту.

Інсульт легше й дешевше попередити, ніж лікувати. Затрати на лікування та реабілітацію досить високі. Тому основне завдання організаторів – спонукати людей дбайливо ставитися до свого здоров’я.

Щорічно в Черкаській області реєструють понад три тисячі випадків гострих порушень мозкового кровообігу. В місті Черкаси в 2012 році – 824 випадки, в тому числі з гіпертонічною хворобою – 332 особи, з них 57 працездатного віку; в 2013 році – 924, в тому числі з гіпертонічною хворобою 367, з них 151 працездатного віку; за 9 місяців 2014 року – 609, в тому числі з гіпертонічною хворобою 267, в працездатному віці – 48.

Внаслідок порушення мозкового кровообігу у хворого можуть раптово з’явитися слабкість та/або порушення чутливості однієї половини тіла (обличчя, рука, нога), розлади мовлення та/або розуміння мови, обмеження полів зору, нестерпний головний біль, втрата рівноваги, запаморочення, нудота та блювання. Інсульт належить до невідкладних станів і від того, якими будуть дії протягом перших годин і днів від початку захворювання залежить подальша доля хворого, а нерідко – і його життя. У разі появи ознак інсульту не слід чекати, поки вони самі минуть, чекати на дільничного лікаря або самостійно їхати до поліклініки. Варто негайно викликати карету швидкої медичної допомоги.