Як уберегтися від кліщів? (відео)

6 Травня 2015 09:10
meteoprog.ua

meteoprog.ua

Кліщі атакують! З першим теплом вони починають полювати на людей і тварин. Ці кровососи небезпечні тим, що їхні укуси можуть викликати у людини вірусний енцефаліт чи хворобу Лайма. До міської інфекційної лікарні Черкас цього року вже звернулося 2 постраждалих від цих паразитів.

З квітня по жовтень період активного полювання кліщів. Вони всюди: у траві, в кущах на деревах і, навіть, на городах і садках. Відтак після прогулянок слід ретельно оглядати своє тіло, а батькам звертати особливу увагу на дітей.

Не всі кліщі переносять інфекції, про те є й ті, що спричиняють енцефаліт чи хвороби Лайма. Хвороби вражають головний мозок і нервову систему, як наслідок – висока температура, блювота, втрата свідомості. Якщо не надати медичну допомогу – можлива смерть. Тож, якщо знайшли на шкірі кліща, й не можете самотужки його знешкодити, не зволікайте із візитом до лікаря.

Нерідко жертвами кліщів стають тварини. Частіше страждають від них собаки. Кліщі – переносники піроплазмозу, недуги, яка здатна за короткий час вбити найміцнішого чотирилапого друга. Захисти тварину можна кpаплями, спреями, ошийниками, але не слід й нехтувати обстеженням тварини після кожної прогулянки.
Перша ознака захворювання від інфікованого кліща – це поганий настрій улюбленця і відмова від їжі. Ветеринари радять відразу звертатись до спеціалістів.

Прості правила рятують життя: одягайтесь відповідно на прогулянки, обов’язково прикривайте голову та не забувайте про огляд.