Усю малечу Черкащини щепитимуть від поліомієліту

24 Вересня 2015 07:30

VZ_3-4_2015_Страница_08_Изображение_0001За останні десять років у Черкаській області не зареєстрували жодного випадку зараження вірусом поліомієліту. Однак з метою попередження поширення цього гострого інфекційного захворювання незабаром буде проведено вакцинацію майже всіх дітей Черкащини.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас.

Випадки циркуляції вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму є рідкісними, проте очікуваними у країнах з великою кількістю не вакцинованих груп населення. В Україні ж, за оцінками фахівців Міністерства охорони здоров’я України, загальний рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту дуже низький.

“За минулий рік вакцинували тільки 49% дітей віком до 1 року, які цього потребували. У першому півріччі 2015 року цей показник становить всього лише 14,1 %. На Черкащині імунізували проти поліомієліту поки що 15 % дітей цього віку, − розповів Михайло Лобас. – Однак, незабаром ми розпочнемо вакцинацію відповідно до національного плану імунізації за затвердженим планом екстреної імунізації. На область уже розподілили 38 900 доз живої поліомієлітної вакцини, наданої Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги”.

За його словами, 3,7 млн доз вакцини проти поліомієліту для проведення імунізації дітей в Україні закупив Уряд Канади за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Перша партія препаратів, а це 1,5 млн доз, вже надійшла в Україну. Друга надійде найближчим часом.

Міністерство охорони здоров’я України планує провести імунізацію усіх дітей в три раунди у національному масштабі. Перші кроки вакцинації усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони щеплені від поліомієліту до цього, проводитимуться в декілька етапів. Так, починаючи із Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської, Івано-Франківської областей, протягом двох тижнів планують охопити всі регіони України. У третьому раунді планують імунізувати дітей від 6 до 10 років. У Міністерстві планують імунізувати 95% дітей.

З метою покращення комунікативного зв’язку медичних працівників з населенням, за підтримки представництва ЮНІСЕФ, МОЗ було проведено три тури тренінгів з питань консультування щодо вакцинації проти поліомієліту, куди були запрошені обласні спеціалісти структурних підрозділів з питань охорони здоров’я держадміністрації та медичні працівники.