У Черкасах стартувала акція “Здай кров – врятуй життя”

9 Листопада 2015 17:50

sjgqff4gfkgЗагальнодержавна акція “Здай кров – врятуй життя” стартувала сьогодні на Черкащині в рамках Тижня безпеки дорожнього руху. Він триватиме до 15 листопада. Упродовж цього часу громадян закликають поділитися кров’ю для постраждалих у ДТП.

Традиційно кров можна здати на станції переливання крові, пунктах забору крові в обласній лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги та пологовому будинку № 1.

Головний лікар Черкаської обласної станції переливання крові Юрій Бульба зауважує, що наразі актуальні всі групи крові.

“Торік під час тижня безпеки дорожнього руху здавали і працівники ДАІ, і студенти в нас часто здають, – розповів він. – У Черкаському державному технологічному університеті активісти навіть донорський рух створили”.

Потреба в крові часто виникає після аварій, адже під час кровотеч та переломів постраждалі можуть втрачати до 25% об’єму циркулюючої крові, що вже є показанням до переливання.

“Рекомендована ВООЗ доза забору крові – 450 мілілітрів та ще 20 на аналізи, – додає Бульба. – За добу в середньому ми можемо взяти кров у сорока людей. Донори повинні бути не молодші 18-ти років, не вживати алкоголь за 48 годин та бажано не палити мінімум за кілька годин до процедури, не вживати жирної їжі, гарно виспатися, гарно почуватися.

Нагадаємо, кожен, хто здасть кров, отримує грошову компенсацію на обід в розмірі 25-ти гривень та довідку, яка дає право на вихідний у день забору крові та наступного дня.