На Черкащині завершився перший тур імунізації дітей проти поліомієліту

10 Листопада 2015 12:50

unnamedНа Черкащині завершився перший тур імунізації дітей проти поліомієліту. У його рамках щепили 46 033 маленьких черкащан віком від 2-х місяців до 6-ти років оральною та інактивованою вакциною. В області ж під додаткову імунізацію підпадає 69 783 дитини. Про це повідомляють в Департаменті охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації.

Тут нагадують, що два тижні тому в Україні стартувала додаткова турова імунізація проти вірусу поліо у зв’язку з його спалахом на території держави. Оскільки поліомієліт дуже заразний, в МОЗ ухвалили рішення про проведення додаткової імунізації.

“Вона передбачає щеплення дітей упродовж трьох турів, − додає начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту ОЗ Черкасьої ОДА Людмила Стрелкова. − Кожен тур у середньому розрахований на два тижні. 7 листопада в області ми завершили перший тур вакцинації, впродовж якого щепили 66% цільової групи дітей”.

Другий тур стартує через місяць. Прикметно, що під час масової імунізації вакцинування дітей передбачене в кожному турі. Проте, якщо з якихось причин дитину щепили лише раз, зазначають фахівці, її імунітет буде більш стійким до вірусу.

Довідково:

Поліомієліт найчастіше вражає дітей віком до 5 років. В Україні щепленнями захищено менше 40% дітей, тож захворіти на нього можуть як дорослі, так і діти. Хворобу викликають поліовіруси, які потрапляють до організму через немиті руки та брудну воду. Вони розмножаються в епітеліальних клітинах горла та кишечника й можуть вражати нервову систему. Після одужання функція уражених хворобою нервів не відновлюється.