Починаються зйомки фільму “Чорний ворон” за романом Василя Шкляра

23 Травня 2016 21:37
tyzhden.ua

tyzhden.ua

Зйомки фільму “Чорний Ворон” за романом одного з найбільш читаного сьогодні в Україні письменника Василя Шкляра розпочнуться цього року. Про це він сказав в Івано-Франківську на фестивалі історичної літератури “Софія”.

Василь Шкляр повідомив, що  робота над сценарієм стрічки “Чорний Ворон” має завершитися до липня.

“З екранізацією пов’язана дуже довга історія. Ще Ющенко звертався до Єжи Гофмана. Режисер прочитав роман в оригіналі і запевнив, що вийде гарне кіно. Проте потім на нього натиснули. І коли його запитали на кінофестивалі “Молодість”, коли буде екранізація роману, він відповів словами Табачника і Колесніченка: А чому я буду знімати антируський, ксенофобський роман? Мені було дуже прикро, що він так сказав. Проте можу запевнити, що вже цього року розпочнуться зйомки. Є тверда угода, до липня вже має бути готовий сценарій”, – розповів письменник.

Нагадаємо, про підписання угоди між каналом “1+1” і письменником Василем Шкляром про виробництво 4-серійної історичної драми “Залишенець. Чорний Ворон” за мотивами його однойменного роману повідомив у лютому генеральний директор “1+1 медіа” Олександр Ткаченко.

“Перед нами стоїть вибір – чи можемо ми створити новий архетип, нові образи для України? Саме тому, ми знімаємо історичну драму за романом Володимира Лиса “Століття Якова”, тому робимо фільм за романом Василя Шкляра “Чорний Ворон”. Ми намагаємось перевести дискурс в іншу площину – нам потрібні власні герої, свої ідеологізми”, – сказав він.

Роман “Залишенець. Чорний Ворон” відтворює одну із сторінок вітчизняної історії – боротьбу  повстанців Холодного Яоу на Черкащині проти радянської влади у 1920-х роках. На їхньому чорному бойовому прапорі було написано: “Воля України або смерть”. Письменник Василь Шкляр родом із Черкащини – у 1951 році народився у с. Ганжалівка Лисянського району. Згодом родина переїхала на Звенигородки.

Джерело: tyachivnews.in.ua