Через “сірі” технології у КВУ закцентують увагу на виборах у Шполі

14 Квітня 2017 20:02

vynohradivnews.in.ua

30 квітня  відбудуться перші місцеві вибори  у 4 об’єднаних територіальних громадах Черкаської області. Зокрема  депутатів сільських рад і відповідних сільських голів обиратимуть в  Селищенській, Степанецькій та Ротмістрівській об’єднаних територіальних громадах.

Також депутатів міської ради і міського голову обиратимуть у Шполянській ОТГ. Саме чесність і прозорість виборів в Шполі викликає найбільше побоювання в активістів. Уже зараз можна говорити про застосування сірих виборчих технологій і наростаюче протистоянню в під час виборчих процесів в цьому місті.

Тому, з огляду на ситуацію що складається, обласна організація КВУ вирішила акцентувати найбільшу увагу саме на виборах в Шполі, проте також будуть моніторитись і вибори в інших ОТГ.

Компанія спостереження КВУ передбачатиме комплексний моніторинг виборчої кампанії на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. В рамках програми працюють 2 довготермінових спостерігачі і безпосередньо в день виборів буде проведено вибіркове спостереження силами 10 спостерігачів, а також працюватиме мобільна група.

Крім того тренери ЧОО КВУ спільно з ЦВК і в рамках проекту IFES, вже проводять навчання членів ТВК і ДВК в цих громадах, а також в Кіровоградський і Вінницькій областях.

Результати моніторингу виборчої ситуації, зафіксовані порушення виборчого законодавства, а також інша інформація стосовно ходу виборчого процесу висвітлюватиметься на сайті «Вибори: Черкаська область» (cvu.ck.ua) і на офіційній сторінці «Черкаси Комітет виборців України» в мережі Facebook.