Законами стали 34 з 382 проектів черкаських мажоритарників

2 Червня 2017 14:10

8,9% законопроектів авторства черкаських мажоритарників стали чинним актами за весь час роботи восьмого скликання Верховної Ради. Такі дані підрахунку Громадянської мережі ОПОРА.

34 з 382 законопроектів черкаських мажоритарників стали чинним актами за весь час роботи восьмого скликання Верховної Ради. Найбільше законопроектів (93) подав Антон Яценко, а найменше (12) – Володимир Зубик. Найкращий показник продуктивності, коли законопроекти ставали законами, демонструє Владислав Голуб (12). І лише два законопроекти за одноосібного авторства Валентина Ничипоренка стали чинними актами.

RIA Novosti

Депутат Олег Петренко (ОВО №194) за час роботи восьмого скликання Верховної Ради подав 72 законопроекти. З них – у чотирьох він був одноосібним автором. Чинними ж актами нардепа стали п’ять законодавчих ініціатив, у яких Петренко виступив співавтором.

Тим часом Володимир Зубик (ОВО №195) подав 12 законопроектів, у п’яти з яких був одноосібним автором. Серед них прийнято проект Закону про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Нардеп виступив його співавтором.

На рахунку в Геннадія Бобова (ОВО №196) 17 законопроектів, 10 з яких подані ним особисто. Чинним актом нардепа став один проект Закону про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель, за співавторства нардепа.  

Також 70 законопроектів зареєстрував Владислав Голуб (ОВО №197). У трьох є одноосібним автором. За його співавторства законами стали 12 ініціатив. Зокрема, один прийнятий законопроект він написав лише у співавторстві з Вікторем Галасюком та ще один – з депутаткою Оленою Сотник.

83 проекти Законів на рахунку в Сергія Рудика (ОВО №198). Одноосібним автором він виступив у шести законопроектах. Чинними законами, за співавторства мажоритарника, стало сім.

Ще двома чинними актами з 35-ти стали законопроекти Валентина Ничипоренка (ОВО №199), в яких він є одноосібним автором. Усього він є автором 18 проектів законів.

У свою чергу, Антон Яценко (ОВО №200) подав 93 законопроекти. 40 з них зареєстрував одноосібно. Та чинними актами стали лише 6 законопроектів, написані за співавторства нардепа. Крім цього, один прийнятий законопроект написаний у співавторстві лише з депутатом Вікторем Бондарем.

Цікаво, що окремі законопроекти нардепи пишуть у співавторстві з конкретними депутатами. Так, Олег Петренко 11 законопроектів подав у співавторстві з депутатом Андрієм Білецьким. А Владислав Голуб три законодавчі ініціативи написав спільно з депутаткою Оленою Сотник. Антон Яценко 13 проектів законів написав у співпраці з  нардепом Віктором Бондарем.

Окрім цього, Олег Петренко став співавтором 10 постанов, з яких чотири стали чинними актами, Володимир Зубик – однієї, яка поки опрацьовується в комітеті, а Геннадій Бобов – п’яти, з яких підписано одну.  Також ухвалено 6 постанов з 10, де співавтором є Владислав Голуб, три з 22-х за співавторства Сергія Рудика. Жодної з чотирьох постанов Валентина Ничипоренка, в яких він виступає співавтором та автором, не ухвалено. Також  не ухвалено й жодної з п’яти поданих постанов Антона Яценка.

Для порівняння, станом на лютий 2016 року, за підрахунками ОПОРИ, черкаські мажоритарники виступили авторами чи співавторами 235 законопроектів. Ще тоді найбільше законопроектів (61) подав Антон Яценко. 56 – Сергій Рудик, 9 – Геннадій Бобов та 7 – Володимир Зубик. Лише 17 з них стали чинними актами.

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА  в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.