Фахівців із міжнародних відносин готуватимуть у Черкасах

20 Червня 2017 13:00

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відкрили нову спеціальність – “Міжнародні відносини. Політолог-перекладач”.

У ЧНУ зауважують, що фахівців такого профілю на Черкащині раніше не готували й охочі присвятити себе цій роботі здобували освіту переважно у столичних університетах. Відтепер же опановувати тонкощі аналітичної, управлінської, перекладацької та дослідницької роботи у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики можна буде і в Черкасах. Заяви і документи абітурієнтів приймаються з 12 липня.

Базовим підрозділом для підготовки нової спеціальності став навчально-науковий інститут історії і філософії і, зокрема, кафедра міжнародних відносин і всесвітньої історії. Під час навчання особлива увага буде звертатися на поєднання практичної і теоретичної підготовки, набуття навичок можливих видів професійної діяльності, оволодіння іноземними мовами і практикою перекладу з англійської та польської мов (німецької, французької, іспанської – за вибором). Передбачено стажування в європейських університетах з отриманням подвійного диплома магістра.

Навчальний процес забезпечуватимуть кваліфікований професорсько-викладацький склад – доктори та кандидати наук відповідної спеціалізації. До викладання окремих дисциплін фахового спрямування будуть залучатися практики дипломатичної діяльності та міжнародних відносин.

Принагідно слід зазначити, що в роки незалежності високі дипломатичні посади посідали вихідці з Черкащини, які працювали послами нашої держави у Великобританії, Канаді, Нідерландах Білорусі, Казахстані, Грузії, Литві, були представниками України в ООН та інших міжнародних організаціях. Частина з них відгукнулася на пропозицію взяти участь у практичній підготовці фахівців.

Отримавши кваліфікацію фахівця з міжнародних відносин, випускники нової спеціальності у майбутньому зможуть працювати в апараті МЗС України, посольствах і консульствах України за кордоном, фірмах та підприємствах, які здійснюють зовнішню економічну та політичну діяльність, туристичних агентствах, викладачами нищих навчальних закладів тощо. Здобута освіта допоможе молодим людям реалізувати себе в найрізноманітніших сферах міжнародних відносин в Україні та за кордоном.