Керівництво арсеналів на Черкащині розтратило державні кошти на зберігання і розміщення боєприпасів, – військова прикуратура

17 Жовтня 2017 16:30

Вибухи на військових складах у Калинівці 26 вересня 2017 р. Фото unian.ua/Reuters

На військових арсеналах у селах Дубіївка та Розсішки на Черкащині виявлені порушення у зберіганні та розміщенні боєприпасів, у стані виконання заходів протипожежної безпеки. Таке з’ясувала перевірка, виконана на доручення військової прокуратури Центрального регіону України, в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом вчинення диверсії на території 48-го арсеналу в смт Калинівка Вінницької області. Прокуратура Черкаського гарнізону вивчила стан дотримання законності під час зберігання боєприпасів, облаштуванні (утриманні) відповідних споруд і сховищ у місцях дислокації військових арсеналів у Черкаській області, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу військової прокуратури Центрального регіону України.

“Під час виїзду у військові арсенали, які дислоковані в населених пунктах Дубіївка та Розсішки Черкаської області, зафіксовано порушення вимог керівних документів стосовно організації зберігання та розміщення боєприпасів, стану виконання заходів протипожежної безпеки. Щодо виявлених порушень військовою прокуратурою Черкаського гарнізону Центрального регіону України за недбале ставлення до військової служби, стосовно трьох військових службових осіб з числа керівництва зазначених арсеналів, на кожного окремо складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та направлено на розгляд до суду”, – сказано в повідомленні.

“Також, військовою прокуратурою Черкаського гарнізону, установлено факт укладення договору між військовою частиною (військовий арсенал, с. Дубіївка) та фізичною особою-підприємцем щодо проведення капітального ремонту дахів і покрівлі сховищ на технічній території частини, тощо. В подальшому зазначені роботи виконувалися не комерційною структурою згідно з умовами договору, а особовим складом і працівниками Збройних Сил України та залучалася техніка військової частини. Таким чином, військовими посадовими особами було здійснено розтрату бюджетних коштів на суму понад 60 тис. грн, виділених за програмою живучості баз, складів та арсеналів. За цим фактом 13.10.2017 військовою прокуратурою Черкаського гарнізону Центрального регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу України”, – додали у відомстві.