Завершився наймасштабніший інтелектуальний конкурс країни: серед фіналістів – черкащани

28 Квітня 2018 20:30

19 – 24 квітня в Києві відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Щорічно понад 100 тисяч учнів готують свої наукові дослідження, і тільки 1136 молодих дослідників після етапів конкурсу потрапили цього року до фіналу. Серед них – 45 представників Черкащини, 26 з яких отримали призові місця, інформує управління освіти  і науки Черкаської ОДА.

Уперше конкурс-захист МАН проходив за новою формулою – п’ять насичених науково-освітніми і культурно-мистецькими подіями днів.

Перед фіналістами конкурсу виступали українські високопосадовці, а також французький імунолог і цитолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюль Оффман,тимчасово повірена у справах Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджла Аль-Раїс, заступник міністра молоді і спорту України Олександр Ярема, академік Національної академії наук України Віктор Грінченко.

Усього на фінальний етап конкурсу було представлено 1170 науково-дослідницьких робіт учнів МАН. З них 67 школярів вибороли золоті медалі, «срібло» здобули 194 учасники, а «бронзу» Всеукраїнського конкурсу-захисту отримали 312 юних дослідників.

Десяту частину нагород – 6 золотих медалей, 15 срібних та 5 бронзових нагород – вибороли конкурсанти черкаської команди. Імена наших інтелектуалів-переможців ТУТ

Перед церемонією нагородження переможців відбулась виставка науково-технічних винаходів і розробок учнів МАН, які брали участь у конкурсі. Експонати та розробки чотирьох конкурсантів з Черкащини були відібрані організаторами для презентації на виставці: Барілко Вєсти, Скирди Яни, Валявської Єлизавети та Проценко Вікторії.