У Черкаському зоопарку живуть пелікани, яких знайшли на березі Дніпра (фото, відео)

5 Травня 2018 08:51

У Черкаському зоопарку живуть три пелікани. Виявляється, двоє з них потрапили сюди випадково. Самця і самицю майже одного віку знайшли на узбережжі Дніпра люди і врятували. З якихось причин птахи не змогли відлетіти з усіма іншими.

facebook.com/ckzoocity

Третій пелікан прибув у Черкаси з Одеського зоопарку. Згодом для них збудували тепле приміщення. Тепер ці птахи живуть у зоопарку і досить добре себе тут почувають.

facebook.com/ckzoocity

Пелікан рожевий – великий птах масою до 12 кг. Цей вид не характерний для України. Його ареал охоплює частину Європи (головним чином дельту Дунаю і Волги, оз. Манич-Гудило), Південно-Західну і центральну Азію, Екваторіальну Африку.

На території України у І-й половині ХХ ст невеликі колонії існували в пониззі річок що впадають в Чорне та Азовське моря. Після Другої Світової війни гніздування на території України не спостерігалося. Із 2000 року поодинокі гнізда були виявлені в українській частині дельти Дунаю. Цей птах занесений до Червоної книги України.

На території України є сезонним мігрантом. Раніше під час сезонних міграцій зустрічався тільки вздовж узбережжя Чорного моря. Зараз під час міграцій інколи зустрічаються по усій Україні, що вчені пов’язують з глобальними кліматичними змінами.
Пелікани птахи виключно рибоїдні, дуже перебірливі, харчуються не просто свіжою, а  живою рибою.