Проект “Електронний рецепт” запровадять у Черкасах

29 Травня 2018 12:54

Полегшити процес отримання пільгових ліків хочуть у Черкасах. Тут мають намір запровадити пілотний проект “Електронний рецепт”. Черкаси стали одним з небагатьох міст України, де за підтримки USAID запрацює така система. За рекомендаціями експертів, які відвідували наше місто, до пілотного проекту по Україні із впровадження “Електронного рецепту” увійшли Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Бахмут та Черкаси, повідомляють у міській раді.

Приміром, із 1 січня 2018 р. Чехія перейшла на електронні рецепти. Фото fp.com.ua

За словами директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олега Стадника, Черкаси обрали через те, що в нашому місті повністю комп’ютеризована первинна медична ланка, де виписуються рецепти.

“Можливо, проект розпочнеться спочатку по ліках від цукрового діабету, по тих, що люди отримують за програмою “Доступні ліки”, а потім опуститься загалом на все амбулаторне пільгове забезпечення пацієнтів. Процес відбуватиметься приблизно таким чином. Людина, якій виписали рецепт, буде на свій мобільний телефон отримувати повідомлення: “Ви можете отримати рецепт за таким-то номером у такій аптеці”. Людина йде до вказаної аптеки, демонструє провізору SMS і отримує свої ліки”, – розповів Олег Стадник.

Точна дата старту проекту наразі невідома. Поки що у Черкасах очікують на відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України. Після тестування проекту “Електронний рецепт” у згаданих містах, цю систему планують запровадити по всій Україні.