Готуємося до контрастного літа на Черкащині

7 Червня 2018 17:28

У цьому році літо розпочалося ще у квітні, а травень, замість того, аби стати перехідним місяцем, уже був справжнім літнім. В останні 10 днів місяця було дуже тепло, відзначалася також надмірна кількість сонячного сяйва – 151 година при нормі 93.

Підвищена тепло та світло забезпеченість, а також достатня кількість вологи в ґрунті обумовили прискорений розвиток рослин та суттєве скорочення міжфазових періодів розвитку. Так, наприкінці травня вже почала цвісти липа, а в деяких районах Черкащини озима пшениця на сьогодні вже досягла молочної стиглості, тобто почалося дозрівання. А це на 20 днів раніше багаторічних строків та дуже рано, як для нашого регіону

За кліматом, літо на Черкащині тепле з окремими спекотними періодами. Абсолютний максимум температури повітря становить +40° і відмічався у серпні 2010 р., абсолютний мінімум +1° – у серпні 1966 р.

В обласному гідрометеоцентрі, аналізуючи кліматичні особливості літнього сезону, чисельні розрахунки, а також особливості синоптичних процесів поточного року, роблять висновок, що літо 2018 року очікується аномально теплим та з окремими інтенсивними зливовими дощами.