Змінити країну, не змінюючи Конституцію, – думка

11 Липня 2018 19:00

rudenko.kiev.ua

Сьогодні в Харкові відбулась прес-конференція лідера політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Миколи Томенка.

Захід відбувся в рамках всеукраїнського туру, на якому команда Громадського руху “Рідна країна” презентує в містах України концепцію “Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів”, розроблену спільно з провідними науковцями, повідомляють у прес-службі політика.

Микола Томенко пояснив, що причиною створення такої концепції стала повна невизначеність в політичному середовищі якою має бути ідеальна модель державного правління в Україні:

“Абсолютно зрозуміла позиція нинішнього президента і його команди в цьому питанні. Для них ідеальною моделлю є суміш охлократії і анархії. За ці роки, в наслідок такого правління, ми спостерігаємо повне ігнорування основного закону країни людьми, які зараз знаходяться при владі. Такий згубний приклад накладає відбиток на все суспільство. Хіба буде громадянин дотримуватись законів, якщо президент, уряд і депутати ним так відкрито нехтують?”.

Політик також зазначив, що основні опоненти влади шукають альтернативи закордонного зразка, які потребують забагато часу й ресурсів.

“Сьогодні ключові кандидати в президенти виділили дві моделі. Перша група – прихильники парламентської республіки Меркель, де головним є парламент. Умовно кажучи, це Тимошенко, Народний Фронт, Гройсман та Опозиційний блок. Друга група – сильна президентська республіка турецького варіанту Ердогана, – вважає Микола Томенко. – Конструювання нової моделі управління в Україні по типу німецької чи турецької – це шлях, який мінімально займе 2-3 роки. Наша команда абсолютно переконана в хибності такого підходу, оскільки в такому випадку новий президент та парламент весь термін будуть займатися політичними протистояннями та створенням посади канцлера або посади сильного авторитарного президента”.

Микола Томенко розповів про альтернативу, яка не потребує багато часу і ресурсів:

“Наша альтернатива – це жорстке дотримання Конституції, яка збалансовує владу”

“Наша команда готова показати, що є набагато ефективніший шлях – це почати виконувати існуючий основний закон України в форматі парламентсько-президентської республіки, не змінюючи Конституцію на наступний день після зміни влади.

Зараз обговорюється питання можливості дебатів між прихильниками парламентської моделі та президентської. Ми готові долучитись до цієї дискусії і готові запропонувати інший варіант, більш чіткий. Ми пропонуємо 10 пунктів нашої концепції «Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів», які дозволять узаконити парламентсько-президентську форму державного правління, змусять Президента дотримуватися Конституцї та законодавства України й виконувати власну програму, а Уряд – повноцінно виконувати повноваження вищого органу виконавчої влади. Це можливо зробити без внесення змін до Конституції та в короткі терміни. Норми чинного Регламенту Верховної  Ради України дозволяють створити дієву парламентсько-президентську республіку впродовж  100 днів”.

Я впевнений в правильності нашої концепції, тому професійно і морально я та наша команда Громадського руху “Рідна країна” готові йти з нею на майбутні президентські та парламентські вибори”.